Jak tworzyć międzynarodowe strony internetowe?

Tworzenie stron internetowych jest proste, ale zbudowanie strony, która będzie wysoko pojawiała się w wynikach wyszukiwania Google, chętnie odwiedzana, a jednocześnie użyteczna to wymaga lat doświadczenia. W tym artykule chcemy przekazać kilka porad odnośnie do tworzenia międzynarodowych stron internetowych. Dzięki nim, będziesz mógł zdobyć zaufanie jeszcze większej ilości osób.

Kodowanie strony

Najczęściej stosowany jest standard Unicode, który pozwala na zastosowanie na jednej stronie kilku języków obcych i używanie skryptów. Unicode współpracuje z wieloma z nich.

Język

Google obecnie nie zwraca uwagi na deklarację języka, ale warto ją umieścić na początku dokumentu. Informacje na temat kodowania mogą się przydać na przykład podczas automatycznego dobierania treści strony do kraju, z którego pochodzi użytkownik.

Obrazki i animacje

Powszechnym błędem podczas tworzenia stron internetowych jest stworzenie nowej wersji witryny bez zmiany obrazków.

Jeśli do tej pory działałeś na rynku amerykańskim czy azjatyckim i przechodzisz na rynek polski, dokładnie sprawdź obrazki, które znajdują się na Twojej stronie. Prawdopodobnie zajdzie konieczność użycia innej grafiki, ponieważ obecne nie będą przekonywały ludzi w naszym kraju.

Nie zapominaj o uzupełnieniu metadanych w obrazkach. Jeśli jest ich dużo, proces będzie kłopotliwy, ale warto się postarać. Nie ma innego sposobu na to, by obrazki zaczęły się pokazywać w wynikach wyszukiwania Google.

Nawigacja

Nawigacja, która nie działa tak, jak sobie to wyobraża internauta, to jeden z głównych powodów opuszczania przez niego strony internetowej. Zastanów się, czy nawigacja w serwisie pozwala na łatwe znalezienie tego, co interesuje użytkownika. Sprawdź, czy pasek języka jest umieszczony w odpowiednim miejscu i czy wszystkie strony są pokazywane w języku wyboru.

SEO

Podczas tworzenia podstron w nowym języku, zwróć uwagę, czy używasz odpowiednich fraz kluczowych – złe dobranie fraz wpływa na niską pozycję strony w Google.